Tanie strony internetowe: czy warto?

Tanie Strony Internetowe: Czy Warto?

Cześć! Czy zastanawiasz się nad tym, czy tanie strony internetowe są dla Ciebie odpowiednie? Może właśnie szukasz informacji na temat tego, czy warto zainwestować w taką opcję? Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą, właścicielem małego lokalnego biznesu czy po prostu osobą poszukującą firmy do stworzenia strony www, mam dla Ciebie kilka istotnych informacji.

W tym artykule postaram dogłębnie wyjaśnić Ci z czym to się je :), a więc zabierzmy się do wyjaśnienia wszystkich: „za” i „przeciw”.

Co to właściwie są Tanie Strony Internetowe?

Tanie strony internetowe to te, które są dostępne po niższej cenie niż tradycyjne, indywidualnie zaprojektowane witryny, nad którymi ktoś poświęcił mnóstwo swojego czasu i zaangażowania – mówiąc prościej „po chłopsku” – to te strony, które są stworzone tylko dla Ciebie i nie znajdziesz nigdzie indziej takich samych stron, są dopracowane i przystosowane do obecnych standardów – między innymi pod wyszukiwarki Google.

Tanie strony www przeważnie są wykonane na gotowych szablonach lub ktoś może korzystać z prostszych rozwiązań technologicznych, co pozwala obniżyć koszty produkcji i czas realizacji projektu. Dla wielu osób, zwłaszcza tych z mniejszym budżetem, brzmi to kusząco, prawda?
Jednak nie zawsze to co tanie jest dobre… dlaczego spytasz?

Na to pytanie odpowiem Ci po wymienieniu wad i zalet tańszego rozwiązania, które znajdziesz poniżej:

Zalety Taniej Strony Internetowej

 1. Niski koszt: To chyba największa korzyść, którą przynoszą tanie strony internetowe. W porównaniu do pełnowartościowych projektów, te są zwykle o wiele tańsze, co może być decydującym czynnikiem, szczególnie gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z biznesem online.

  W myśl tanie nie zawsze znaczy dobre – musisz liczyć się z tym, że ktoś wykona Ci stronę, wrzuci ją na serwer no i…. – a no właśnie i zostawi Cię z problemem (zdaj sobie sprawę z tego, że większość twórców tanich stron nie podejmuje się poprawek, przez co nie będziesz w 100% zadowolony z efektu końcowego). Gdy będziesz chciał nanieść samemu poprawki – często nie będziesz wiedział jak tego dokonać z powodu braku podstawowej wiedzy na temat edycji swojej witryny internetowej.

 2. Szybka realizacja: Dzięki gotowym szablonom czy prostszym rozwiązaniom, czas potrzebny na stworzenie takiej strony jest znacznie krótszy. To oznacza, że możesz być online zanim się obejrzysz!

  Do głowy nasuwa mi się kolejne pytanie na temat: „Jak dużo w takiej stronie będzie niedoróbek?” – czy wykonawca aby na pewno potraktuje Cię indywidulanie? Czy też zrobi kolejny projekt jak najszybciej i zapomni o Tobie? – na to pytanie jest niestety tylko jedna odpowiedź – albo trafisz na studenta, który potrzebuje strony internetowej do portfolio (często takie osoby mają znikome pojęcie chociażby o pozycjonowaniu strony internetowej, podpięcie jej do wizytówki Google oraz powiązanie z social mediami ), albo trafisz na kogoś kto wykona Ci ją nie starannie.

  Są to strony zrobione „na sztukę”, za które zapłacisz kilka stówek i temat jest zamknięty – a Ty znowu zostajesz ze wszystkim sam…. Po czasie szukasz kogoś, kto ogarnie Ci całą tą otoczkę związaną ze stroną i zapłacisz konkretne pieniądze za usługę… – musisz się przygotować również na to, że często te strony nie nadają się na edycję i trzeba projekt robić od zera, tracąc kolejny raz swój ceny czas.
 3. Prostota obsługi: Większość tanich stron internetowych przeważnie oferuje intuicyjne interfejsy, które osoba bez dużego doświadczenia technicznego może łatwo obsługiwać. Dzięki temu, aktualizacja treści czy dodawanie nowych funkcji nie będzie dla Ciebie problemem, chyba że…

  …No właśnie – nie będzie problemem – o ile ktoś Cię przeszkoli z obsługi takiej strony (pokaże gdzie i jak się logować, jak edytować już istniejące strony, jak dodawać nowe strony, nowe wpisy na bloga, jak instalować kolejne wtyczki… itp. ), gdy takie szkolenie przejdziesz na pewno bez problemu poradzisz sobie sam z większością rzeczy na swojej stronie www.

Ryzyka i Wady Taniej Strony Internetowej

 1. Brak unikalności: Jednym z największych problemów tanich stron internetowych jest fakt, że wiele z nich korzysta z tych samych szablonów. To może prowadzić do tego, że Twoja strona będzie wyglądać jak wiele innych, co niekoniecznie dobrze wpływa na wizerunek Twojego biznesu.
 2. Ograniczone możliwości dostosowania: Gotowe szablony mogą być ograniczone w możliwościach dostosowania do Twoich konkretnych potrzeb i wymagań. To może oznaczać, że nie będziesz mógł zrealizować wszystkich swoich pomysłów na stronie.
 3. Mniejsza wiarygodność: Niektórzy klienci mogą postrzegać tanie strony internetowe jako mniej profesjonalne i wiarygodne. To może negatywnie wpłynąć na ich zaufanie do Twojego biznesu.
 4. Brak przekazania wiedzy: Większość wykonawców nie przeszkoli Cię z zakresu edycji strony, przez co zostaniesz sam ze swoim projektem.
 5. Jesteś kolejną liczbą do zrealizowania: Traktowanie Cię jak kolejnej liczby.. – mówi Ci to coś?
  Tak w tanich projektach zazwyczaj masz do dyspozycji jedną lub góra dwie poprawki, ponieważ strona ma myć zrobiona szybko, bo przecież jest tania… nikt nie będzie się skupiać nad Twoimi uwagami, nikt nie potraktuje Cię poważnie za kwotę typu: 400-600zł.
  Nie licz na fajną stronę, ponieważ nie dostaniesz takiej – takie cuda nie istnieją – w tworzeniu stron płacisz za czas kogoś kto wykona dla Ciebie projekt (nie licz na to, że ktoś spędzi miesiąc nad wykonaniem Twojej strony, dopieszczając ją do granic swoich możliwości) – ma być szybko i tanio!

  Pamiętaj – szybko nie jest tanio, Tanio – nie jest dobrze…
  W konsekwencji dostaniesz stronę zrobioną na szybko, z mnóstwem niedoróbek (nikt później nie będzie chciał się podjąć jej edycji), stracisz czas i pieniądze na kolejne poprawki.
 6. Brak pozycjonowania: Zrobić stronę, żeby gdzieś tam był w czeluściach internetu? hmm…. moim zdaniem bez sensu, nikt za 600 zł nie będzie bawił się w pozycjonowanie Twojej strony – a przecież robisz ją po to żeby uzyskać kolejnych klientów, prawda?
  Cała zabawa ze stronami sprowadza się do tego, że chcąc zyskać klientów musisz być widoczny w wyszukiwarkach… – Twój potencjalny klient wpisuje hasło, np.:” usługi tworzenia stron www Jarosław” – i tutaj rozpoczyna się cała magia – na to hasło potencjalny klient powinien znaleźć Cię na pierwszym miejscu przynajmniej w Twojej okolicy (google często znajduje firmy położone najbliżej użytkownika po lokalizacji jego miejsca zamieszkania). Gdy klient nie widzi Cię – to idzie do konkurencji, która zainwestowała w to, żeby ich strona www była widoczna w internecie…

  Ty masz zrobioną stronę, ale nie jest ona przystosowana pod standardy SEO – dlatego uważam, że wyrzuciłeś pieniądze w błoto….

A więc…Czy Warto Zainwestować w Tanie Strony Internetowe?

Decyzja, czy warto zainwestować w tanie strony internetowe, zależy od Ciebie i Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli zależy Ci na szybkim wejściu na rynek online za niewielkie pieniądze, to może być dla Ciebie dobra opcja. Jednak jeśli zależy Ci na profesjonalnym wizerunku i unikalności, warto rozważyć inwestycję w pełnowartościową stronę internetową, która przyniesie Ci potencjalnych klientów, a co za tym idzie pieniądze w portfelu 🙂

Nie mówię tego Tobie po to żeby zniechęcić Cię do tanich stron – sam jednak muszę się przyznać, że tworzyłem takie strony… miało być tanio bez względu na to, że taka strona nie przyniesie komuś korzyści (jednak to jest bez sensu). Koszt pełnowartościowej strony to kwestia 2 tys. złotych (brutto) – za to masz szkolenia z użytkowania strony, wypozycjonowaną i dobrze skonfigurowaną stronę www, wszystko stworzone jest dla Ciebie, a więc Ty masz czas dla siebie i swojego biznesu, a w tym czasie strona tworzy się sama…

Strona tania to koszt rzędu 600 – 650 zł (brutto) brak w niej informacji i pozycjonowania, nie wiesz jak ją edytować, postawiona jest często na najtańszym hostingu – dzięki czemu jest wolna, w rezultacie czego nawet późniejsze pozycjonowanie nic Ci nie da, musisz sam dostarczyć teksty, obrazy itp.

Jak zawsze wybór zostawię Ci do przemyślenia – moim zdaniem lepiej dozbierać do strony, dzięki czemu w późniejszym czasie odzyskasz wydane pieniądze na budowę właściwej strony poprzez pozyskiwanie klientów z internetu – właśnie dzięki tej „drogiej stronie”, w dzisiejszych czasach nie ma cudów – albo płacisz i dzięki temu masz, albo robisz po taniości i masz tylko postawioną stronę i brak klientów…

Zachęcam Cię do Skorzystania z Moich Usług!

Jeśli szukasz profesjonalnego wykonawcy, który zapewni Ci wysokiej jakości stronę internetową dostosowaną do Twoich potrzeb, to dobrze trafiłeś. Nie wahaj się skontaktować ze mną już dziś, a razem stworzymy stronę internetową, która wyróżni Cię na tle konkurencji i przyciągnie nowych klientów. Kliknij poniższy przycisk, aby dowiedzieć się więcej!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top